Nammaniee

Nammaniee

środa, 9 września 2015

Test i recenzja *Theatric, spray do czyszczenia pędzli kosmetycznych*

Witam i zapraszam na test i recenzję sprayu do czyszczenia pędzli kosmetycznych- THEATRIC.

Jakiś czas temu spray ten pojawił się w ofercie ROSSMANNA. Ja oczywiście nie mogłam się powstrzymać i kupiłam. :) Nie było wielu recenzji tego produktu w Internecie, więc kupowałam w ciemno :)
Właściwości spray'u wg producenta: 
  • doskonale czyści
  • szybko wysycha
  • bez spłukiwania
  • 2 składniki o działaniu antybakteryjnym
  • pielęgnuje włosie
  • do pędzli syntetycznych i naturalnych 
Zawiera składniki delikatnie myjące, zapobiegające elektryzowaniu się włosia, nadające włosiu elastyczność, miękkość i połysk.

Skład spray'u: Alcohol Denat., Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Silk, Triclosan, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol.

Cena: 16,99zł

Moja recenzja: 
Zapach: zaraz po rozpyleniu czuć alkohol, ale jak wiadomo składnik ten szybko się ulatnia. Poza tym uwielbiam zapach tego sprayu. Jest on lekko wyczuwalny po umuciu pędzli. Przypomina mi on jakieś perfumy. 

Działanie: Muszę się trochę namachać, żebym była zadowolona z efektu. Działanie tego sprayu jest delikatne. Oczyszcza powierzchownie. Moim zdaniem działa bardziej antybakteryjnie i nic nie zastąpi nam wody. Jednak produkt ten jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nie mamy dużej kolekcji pędzli, a zależy nam na czasie. Jak wiadomo pędzel umyty pod bieżącą wodą schnie znacznie dłużej. Po użyciu tego sprayu już w zasadzie po kilku minutach pędzel jest gotowy do ponownego użycia. Tak jak obiecuje producent, po użyciu tego produktu, włosie pędzla jest elastyczne i bardzo miękkie :) Tak jak już wspomniałam produkt ten nie zastąpi nam wody i jakiegoś delikatnego środka do mycia m.in. szamponu ziołowego czy mydła szarego. Dopiero po takim oczyszczeniu wiem, że mój pędzel jest naprawdę czysty.

Do testu użyłam mojego pędzla z Real Techniques- Blash Brush. Dostępny również w ROSSMANNIE za ok 42zł.

Efekt oceńcie same:

 PRZED/ BEFORE


 PO/AFTER


Muzyczka:

Koniecznie mi dajcie znać, czego Wy używacie do czyszczenia pędzli.


Pozdrawiam ! :)


sobota, 5 września 2015

Zamówienie z MintiShop ! - mały haul

Cześć, 
dzisiaj chcę Wam pokazać, co ostanio zamówiłam ze strony mintishop.pl KLIK

Wybieram się niedługo na wesele, a więc te zakupy zrobiłam właśnie pod tym katem.

Na stronie znajdziemy mnóstwo różnych kosmetyków, kolorówki, pielęgnacji, świeczek itp. 
Oferta sklepu jest bardzo bogata.

Zapraszam:
 Jak widać paczka przychodzi do nas bardzo ładnie zapakowana. Pod względem estetycznym to ogromny +. Dodatkowo do każdego zamówienia jest dołączona - krówka. Bardzo mi się spodobał ten malutki gratis :D
 Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to jest on standardowy. Nie ma najmniejszych problemów. Mogę z całą pewnością polecić Wam zakupy w tym sklepie.
Moje zamówienie:
- sztuczne rzęsy Ardell 123 Black- użyję je podczas wykonania makijażu na wesele
-Demi Wispies Black
-Combo Pack Ardell Individual ( mieszanka krótkich, średnich i długich kępek) już zdążyłam je użyć, są fajne ale bardzo delikatne, trzeba uważać podczas wyciągania 
-Makeup Revolution- metaliczny cień w kolorze Rose Gold- kupiłam go z myślą o makijażu weselnym. Użyłam go do wykonania makijażu na wieczór panieński (oczywiście nie mój ), muszę przyznać, że był efekt WOW,  cień jest bardzo kremowy i wygląda super.
-bibułki matujące Essence oil control  paper- niezbędnik podczas wszelkich wyjść
-sampler Yankee Candle o zapachu Sweet apple ( niedługo recenzja)
-bezbarwny klej do rzęs DUO
-Glinka Zielona  BioCoSmetics


Uwielbiam drogerie internetowe. Większosć produktów można dostać w cenach znacznie niższych od tych oferowanych przez drogerie stacjonarne.

Jakie sztuczne rzęsy są Waszymi ulubionymi? Ja ciągle poszukuję.

Pozdrawiam, N.


środa, 2 września 2015

Recenzja żelowego toniku NOREL (Dr Wilsz) z kwasem migdałowym

Cześć, 
zapraszam na recenzję żelowego toniku z kwasem migdałowym Norel.

Swój tonik kupiłam na allegro, cena ok 45zł.


Co to za tonik i co producent obiecuje ?

Bezalkoholowy tonik posiadający właściwości rozjaśniająco - regenerujące zawiera 5% kwas migdałowy & PHA oraz kwas hialuronowy. Działa na skórę jak delikatny peeling, ułatwiając usunięcie z jej powierzchni martwych komórek naskórka, jednocześnie doskonale nawilża i wygładza skórę. Nie podrażnia i nie piecze.


Kwas migdałowy ma silne działanie oczyszczające, złuszczające i rozjaśniające

Glukonolakton - działa przeciwzapalnie wyciszając grę naczyniową
Kwas laktobionowy chroni skórę przed wolnymi rodnikami, likwiduje stany zapalne i doskonale nawilża
D - pantenol działa kojąco i silnie nawilżająco.

Stosowanie: wieczorem, po zmyciu makijażu nałożyć na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Można stosować również w okresie letnim.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Penthylene Glycol, Mandelic Acid, Glycerin, panthenol, Gluconolactone, Sodium Hyalutonate,Lactobionic Acid,PEG-40,Hydrogenated Castor Oil,Sodium Benzoate, Pottasium Sorbate Xantan Gum . 

Moja recenzja:
Produkty z kwasami stosuję praktycznie cały rok. Jakiś czas temu znalazłam ten tonik, polskiej firmy na jednym z blogów. Zainteresował mnie bardzo, przez zawartość kwasów w skłądzie. 
Co mogę o nim powiedzieć ? To moj pierwszy żelowy tonik. Do niego trzeba się przyzwyczaić. Ma żelową konsystencję, zapach typowo migdałowy. Na skórze zostawia lepiącą się wartwę, przez co daje uczucie wygładzenia, nawilżenia. 
Nie zauważyłam jeszcze właściwości rozjaśniających, czy też złuszczających. 
Lubię go stosować jako maseczkę tonikową. Na nasączone waciki nalewam tego toniku i nakładam na twarz na ok. 10min. Po takiej maseczce skóra jest przyjemnie delikatna i nawilżona. POLECAM !
Nie stosuję go codziennie, polecam używać max. 3x w tygodniu, na noc. Przez jego treściwą formę, nie nadaje się do używania w ciągu dnia. 
Czy wrócę ponownie ? Spodziewałam się większych efektów. Dam mu szansę i wrócę do niego ponownie. O tym toniku robi się coraz głośniej. U każdego sprawdza się co innego. Prawdopodobnie sprawdzi się i u Was. U mnie ten tonik budzi mieszane odczucia. Zaliczam go do produktów o których mogę powiedzieć, że są ok. Co będzie dalej Czas pokaże. Być może zmienię swoją opinię, gdy jeszcze trochę potestuję. DAM WAM ZNAĆ ! :)

Słyszałyście o tym toniku ? Jeśli miałyście okazję go testować, dajcie znać w komentarzach jak działał na Waszą cerę.

Ja się z Wami żegnam i do następnego !

Pozdrawiam i zostawiam coś muzycznego :)


wtorek, 1 września 2015

Yves Rocher - jak dostać darmowe próbki ?

Witajcie :)

Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat.
Jeśli lubicie testować, dostawać coś za darmo i rozglądacie się zawsze za próbkami kosmetyków,
 to ten post jest dla Was.

Ostatnio słyszę coraz częściej o firmie Yves Rocher. 
 Nigdy nic, z tej firmy nie miałam. 
W takim przypadku na pomoc przychodzą nam wszelkie próbki, 
dlatego troszeczkę poszperałam i to efekt moich poszukiwań:
Dostałam 3 malutkie próbeczki produktów do twarzy i 3 próbki zapachów, w formie małych nawilżonych chusteczek.

Jeśli Wy również chciałybyście dostać takie próbki to już Wam piszę, 
co należy zrobić.

1. Po wszelkie informacje zapraszam na ich stronę internetową KLIK
2. Posiadają próbki produktów do twarzy i zapachów.
3. Po zapoznaniu się z ich gamą kosmetyków, należy sprecyzować jakimi produktami jesteście zainteresowane.
4. W mailu wysłanym na adres: bok@yves-rocher.com.pl musicie koniecznie opisać: w jakim przedziale wiekowym jesteście, jaką cerę posiadacie i czego oczekujecie.
5. Do wysyłki próbek niezbędne jest założenie konta Klienta przez konsultanta Centrum Obsługi Klienta. 
6. Zostaniecie również poproszone w mailu o zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych.

Uważam, że jest to bardzo fajna sprawa i dziękuję firmie Yves Rocher za taką możliwość
i przesłanie próbek. Podchodzą bardzo indywidualnie do klienta i cenią sobie bezpieczeństwo konsumentów. 

Ja zabieram się za testowanie. Jestem bardzo ciekawa tych produktów.

Wiele z nas często kupuje coś w ciemno, wydaje dużo kasy na pełnowymiarowe produkty. Potem okazuję się, że coś się u nas nie sprawdza, dlatego uważam że takie próbki, to świetna rzecz. Jeśli znacie firmy z podobnym podejściem do klienta, którzy oferują próbki, to możecie dać znać w komentarzach. 

Pozdrawiam, N.

Łapcie coś muzycznego:

sobota, 29 sierpnia 2015

Recenzja cytrusowej maski algowej BIELENDA - jak ją przygotować, krok po kroku/ Citrus Face Algae Mask

Witam !

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję mojej cytrusowej maski algowej firmy BIELENDA. 
Pokażę Wam również w jaki sposób ją przygotować oraz jak ja przygotowuję moją twarz,
 do tego zabiegu :)

Z maskami algowymi można najczęściej spotkać się podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym. Najczęściej wykorzystywana jest po wykonanym zabiegu, np. oczyszczania twarzy.

Co maski algowe robią dla naszej skóry ?
  • odżywiają;
  • koją, uspokajają i łagodzą skórę;
  • redukują stany zapalne i podrażnienia;
  • wygładzają;
  • uszczelniają naskórek, dzięki czemu zmniejsza się przeznaskórkowa utrata wody, co zapobiega wysuszaniu skóry;
  • osłabiają uczucie świądu i napięcia skóry;
  • regenerują;
  • nawilżają;
  • wpływają korzystnie na naczynka krwionośne, redukują rumień.
Maski algowe są odpowiednie dla każdego rodzaju cery. 

CYTRUSOWA MASKA ALGOWA BIELENDA:

Przeznaczenie: cera mieszana, tłusta, trądzikowa.
Składniki aktywne: Niacinamide PC, Olejek pomarańczowy, Alginat (100% ekstrakt z alg brunatnych).
Działanie:
• oczyszcza skórę z toksyn (detoks)
• normalizuje wydzielanie sebum

• głęboko nawilża, dotlenia, odżywia i tonizuje skórę
• łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry
• pobudza mikrocyrkulację
• neutralizuje wolne rodniki
• łagodzi objawy trądziku.

Moja recenzja:

Polecam w szczególności osobom, które mają problem z trądzikiem. Posiadaczki takiej cery często walczą ze stanami zapalnymi. Ta maseczka ukaja i łagodzi, tego typu stany. Skóra po niej jest napięta, idealnie wygładzona, lekko rozjaśniona. Nakładam ją, kiedy stan mojej cery się pogarsza. Maska poprawia lekko stan naszej cery i nawilża. Jeśli macie dosyć wydawania kasy na drogeryjne maseczki, po których nie ma większych efektów, to zdecydowanie polecam tą maskę. 
Już po pierwszym zastosowaniu widać różnicę, skóra jest przyjemna w dotyku.
Często podczas rozrabiania tej maski powstają grudki, które ciężko dobrze rozmieszać. Jednak nie przeszkadzają one w nakładaniu, więc dla mnie to nie jest minus.
Uważam, że maska jest dosyć wydajna. Zgadzam się z tym, co obiecuje producent. Cena ok. 45zł.

Jeśli macie ochotę na więcej informacji o maskach algowych zapraszam na ten filmik:KLIK

Jak przygotować skórę pod tą maseczkę? Moje porady:
-wykonaj demakijaż
-oczyść skórę z resztek makijażu i zanieczyszczeń
-możesz zrobić peeling
-użyj Twojego toniku do twarzy
-nałóż na twarz i szyję Twoje ulubione serum do twarzy bądź olejek
-zabierz się za przygotowanie maski

Jak przygotować maskę algową?
Będą ci potrzebne:
-plastyczna miseczka do maseczek algowych
-szpatułka do alg
-serum do twarzy
-woda mineralna
-zwilżony wacik kosmetyczny

Swój zestaw CosmoSPA, do rozrabiania mask algowych kupiłam tutaj: KLIK



Nie sugerujcie się proporcjami podanymi na opakowaniu. Polecam robić "na oko" :)
Ja wsypuję do miseczki ok. 2 miarki.
 Następnie wlewam miarkę wody mineralnej i oceniam gęstość. Czasami dolewam więcej wody, a czasami dosypuję proszku. 
Dodaję również do tej mieszanki kilka kropel mojego serum do twarzy .
 Wszystko energicznie mieszam
Maska jest gotowa do nałożenia.
 Trzeba tylko uważać aby jej konsystencja nie była za rzadka. Należy na wcześniej przygotowaną twarz nałożyć ją jak najszybciej. Trzeba pamietać, że ona szybko zastyga ! Nakładajcie na całą twarz, możecie również na szyję, oczy, usta. Jeśli macie odpowiednio przygotowaną twarz i gęstość maseczki, to nie ma problemu z jej ściąganiem.
Po nałożeniu, zwilżajcie, maskę, nasączonym wacikiem kosmetycznym, na jej rogach, to pomoże Wam podczas jej ściągnia, będzie łatwiej ją oderwać.
Powodzenia !

Mam nadzieję, że post Wam się podobał. Polecam !
Dajcie znać czy Wy lubicie maski algowe i które są Waszymi ulubionymi. Chętnie wypróbuję.

Pozdrawiam, N.

Jak zawsze zostawiam dla Was coś muzycznego. Ostatnio dokopałam się do pewnego starego, ale pięknego utworu. Chyba większość z Was powinna go kojarzyć.
Miłego słuchania: KLIK

niedziela, 23 sierpnia 2015

Czerwone szminki - nosić czy nie nosić ? Jak dobrać odpowiedni odcień dla siebie - INSPIRACJE

Witajcie !

Mogłyście już zobaczyć u mnie zbiór wszelkich produktów do ust w kolorze różowym i brzoskwiniowym. Link do posta KLIK

 Teraz czas na kolejną klasykę, czyli CZERWIEŃ.
Uważam, że każda z nas powinna posiadać przynajmniej 1 czerwoną szminkę. Często taki wyrazisty kolor ust nadaje naszym stylizacją, badź nudnym zestawom, taką kropeczkę nad i.

Nie wiesz jak dobrać odpowiedni kolor czerwieni do Twojej urody ?
Moje porady:
- odsyłam Cię na youtube, wiele dziewczyn już nagrywało filmik, w którym mówiły, co zrobić, żeby odcień czerwonej szminki pasował do naszego typu urody. 
Zostawiam Ci linka do kilku takich filmików: typy urody/czerwona pomadka- Klik
odpowiednia czerwona szminka dla każdej z Was Klik
- nie bój się tego koloru, spróbuj pomalować usta takim odcieniem przynajmniej 1 raz a zobaczysz, że to nic strasznego
-idź do drogerii lub np. na stoisko INGLOTA i popatrz na te odcienie, 
popróbuj, poproś o pomalowanie, 
w hebe z kartą klienta za makijaż dzienny zapłacisz 5zł a za wieczorowy 10zł, więc jeśli nie chcesz wydawać na taką szminkę dużej kwoty, może warto wypróbować takiej opcji i zobaczyć czy dobrze czujesz się w takim odcieniu, polecam również pożyczyć taką szminkę od kogoś bliskiego córki mamy, przyjaciółki lub na początek kup tańszą pomadkę i baw się makijażem :)

Oto mój zbiór:

Uwielbiam tę serię szminek z Rimmela. Posiadam odcień czerwieni by Kate 22. Piękna, głęboka, klasyczna czerwień, fajne wykończenie, trwałość też dobra, cena nie za wysoka. Polecam ! 
(chłodna tonacja)

Miss Sporty odcień 058 Malaga. Czerwień należąca do odcieni tych cieplejszych, widoczne tony pomarańczowe. Pięknie pachnie, bardzo tania, fajna kosystencja, pigmentacja, lekko nawilża usta.

 Vital Radiance Moisture Boosting Lipcolor 022, Posiada kremową konsystencję, która doskonale rozprowadza się na ustach. Formuła pomadki zawiera ekstrakty roślinne i olejki, które nawilżają i pielęgnują usta. Dostałam ją w prezencie, nie wiem czy ten kolor jest odpowiedni dla mnie ale lubię tą pomadkę. Z tego co widziałam to cena również jest bardzo niska. Co do trwałości, to przez jej kremową konsystencję może bywać różnie.


 Kultowa seria Rimmel Apocalips- lakier do ust. Piękny kolor, wygląda na ustach, jak bardzo dobrze napigmentowany błyszczyk do ust. Bardzo trzeba uważać podczas jedzenia, picia i pozostałych czynnościach, lubi się rozmazywać, przez tą konsysencję, po czym ciężko ją zmyć.


 INSPIRACJE











Czerwień pasuje KAŻDEMU, trzeba się tylko trochę odważyć :) Należy poszukać odpowiedniego odcienia dla siebie. Taki kolor na ustach dodaje wyrazistości i pazura. Odpowiednio zadbana cera i taki kolor na ustach będzie strzałem w 10, nie tylko podczas wielkich wyjść, przyjęć, imprez ale także do codziennych stylizacji, prostych, klasycznych i minimalistycznych :)

Malujecie usta na czerwono ? Jaką szminkę Wy polecacie ?

INSPIRACJA MUZYCZNA:
Rihanna- Red lips
Beyonce- Yonce

Pozdrawiam, N. :)



piątek, 21 sierpnia 2015

Filmy na nudne wieczory :)

Jeśli macie trochę wolnego czasu. doskwiera Wam nuda i chcecie zobaczyć interesujący film m.in. o miłości, wojnie, marzeniach, tańcu,  a może wyciskacza łez, 
to dzisiejszy post jest dla Was.

Przedstawione przeze mnie filmy będą różnorodne. Każdy powinen znaleźć coś dla siebie:) 
 Ambitnym kinomaniakom pewnie niektóre pozycje się nie spodobają..
 no cóż, każdy lubi coś innego :) 

Jeśli będzie potrzeba, mogę co jakiś czas przygotowywać dla Was o post,
 o polecanych przeze mnie filmach. Dajcie znać.

Zaczynamy :

1. Kolorowe ptaki (dramat)/ For Colored girls opowiada historię kilku czarnoskórych kobiet, które borykają się z różnymi problemami. Lubię filmy, które poruszają i ten do takich należy. Gorąco polecam i łezka na pewno poleci ! 
2. Troja (dramat historyczny)/Troy - piękna historia, którą chyba każdy zna :) Walka Greków z Troją i oczywiście wątek miłosny. Kolejny film, na którym może się łezka w oku zakręcić. Dodatkowy + za obsadę !
3. Krok do sławy/ stomp the yard (dramat,muzyczny) Jeśli ktoś kocha taniec, tak jak ja to koniecznie musi zobaczyć ten film. Wszyskim fanom Step Up, polecam Krok do sławy ! Mój jeden z ulubionych filmów tanecznych. Mogę go ciągle oglądać.
4. Gladiator (dramt historyczny). Nie będę się rozpisywała, każdy musi to zobaczyć. 
Piękny film, dobrze zagrany ! Uwielbiam tego typu filmy. 
Na nim również, łezka mi się w oku kręciła.
5. Pearl Harbor (melodramt wojenny) opiszę go krótko: wojna, miłość, przyjaźń. Nie należę do najwrażliwszych osób, raczej twarda sztuka jestem ale na takich pięknych filmach , nie mogę sie powstrzymać.
6. Nierozerwalna więź/ Not easily broken ( dramat obyczajowy) opowiadający historię pewnego czarnoskórego małżeństwa, których uczucie będzie wystawione na próbę. POLECAM! Idealny na wieczór.
7. Colombiana (dramt, akcja) historia pewnej zabójczyni, która próbuje zemścić się na osobach, odpowiedzialnych za śmierć jej bliskich, Warto zobaczyć !
8. Wolność słowa, inaczej Pisarze wolności/ Freedom Writers (dramt)- jeśli ktoś tutaj jest fanem klasyku Młodzi gniewni, to koniecznie powinien zobaczyć ten film. 
Osobiście- uwielbiam.
9. Brown sugar (dramt, komedia, romans, muzyczny)- piękny film w szczególności dla fanów " czarnego" kina, kultury Hip Hop. Wspaniały film o miłości i przyjaźni.
10. Czas na przyjaźń/The Best man holiday (dramt, komedia)- kontynuacja Brown Sugar, piękny, wzruszający film, opowiadający o spotkaniu przyjaciół, po wielu latach.
 Na tym też ryczałam ! :D

Jeśli, któregoś z tych filmów nie widziałyście to bardzo zachęcam do nadrobienia zaległości. Wybrałam tylko 10 pozycji, ale filmów o podobnej tematyce mam znacznie wiecej. Jeśli się Wam spodobają te, to koniecznie dajcie mi znać. Z chęcią przygotuję dla Was kolejną dawkę wzruszającego kina :)

Miłego oglądania.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy zostawiąją komentarze i dają mi suby. Jestem bardzo wdzięczna !

Do następnego xx